Piłkarski raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 18 kolejka klasy okręgowej.

LKS Szynwałd w meczu wyjazdowym podejmował Ikara Odporyszów.
Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. W 13 min piłkę w siatce umieścił Andrzej Tapa, otwierając wynik spotkania. W kolejnych minutach gospodarze poszli za ciosem. W 20 min Łukasz Czerkies znalazł się w dobrej sytuacji i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Drużyna z Szynwałdu w pierwszej połowie starała się zagrozić bramce przeciwnika, jednak bramkarz gospodarzy okazał się zaporą nie do przejścia. Gospodarze w końcowych fragmentach pierwszej połowy zadali przeciwnikowi kolejne 2 ciosy. W 38 min bramkę strzelił Dominik Wiśniewski, a chwilę później w 40 min ten sam zawodnik ustalił wynik do przerwy 4:0. Po zmianie stron trenerzy przeprowadzili szereg zmian w swoich zespołach. LKS Szynwałd nie mając nic do stracenia starał się zmniejszyć dystans do rywala. W 86 min bramkę na 4:1 strzelił Dawid Miczek. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do gospodarzy. W 90 min na listę strzelców wpisał się Wojciech Kruk, ustalając wynik spotkania.
Ikar Odporyszów 5:1 LKS Szynwałd

LUKS Skrzyszów przed własną publicznością podejmował TS Tuchovię. Kibice zgromadzeni w tym dniu na stadionie mogli podziwiać piłkarski spektakl. Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych. W 18 min piłkę w siatce umieścił Ariel Kaczor. W 23 min dobrą sytuację na bramkę zamienił Damian Kucharczyk, podwyższając prowadzenie TS Tuchovii na 0:2. LUKS Skrzyszów starał się zmniejszyć dystans do rywala, jednak w pierwszej połowie wynik się nie zmienił. Po zmianie stron zawodnicy ze Skrzyszowa ruszyli do odrabiania strat. W 70 min bramkę kontaktową strzelił Jarosław Stańczyk, przywracając nadzieję gospodarzom na korzystny rezultat w tym spotkaniu. Goście podrażnieni utratą bramki ponownie skutecznie zaatakowali. W 77 min Szczepan Baran zdobył bramkę na 1:3. LUKS Skrzyszów w końcowych fragmentach zaatakował większą ilością zawodników, chcąc odrobić straty. W 81 min Krystian Budzik dał sygnał do odrabiania strat, zdobywając bramkę kontaktową. Dobry moment w grze ofensywnej prezentowali zawodnicy LUKS-u, którzy za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania. Gospodarze swój cel osiągnęli w 84 min. Bramka wyrównująca padła łupem Marka Proszowskiego i w ostatnich minutach mecz zaczynał się od nowa. Zespoły ofensywnie nastawione w tym spotkaniu chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ta sztuka udała się TS Tuchovii. W 89 min bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Krystian Bęben, ustalając ostatecznie wynik spotkania.
LUKS Skrzyszów 3:4 TS Tuchovia

LKS Ładna w spotkaniu przed własną publicznością podejmowała LUKS Radłovię Radłów. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych. W 4 min bramkę strzelił Dariusz Bałut, otwierając wynik spotkania 0:1. Gospodarze podrażnieni utratą bramki starali się doprowadzić do wyrównania. Zespoły w pierwszej połowie stwarzały klarowne sytuacje bramkowe, jednak zabrakło skuteczności. W drugiej połowie drużyny przeprowadziły szereg zmian w swoich zespołach. W 72 min bramkę wyrównującą dla gospodarzy strzelił wprowadzony w drugiej połowie Kamil Król. W 75 min czerwoną kartę obejrzał obrońca gospodarzy Tomasz Paproch i LKS Ładna musiała kończyć mecz w „10”. Grając w osłabieniu drużyna z  Ładnej starała się zagrozić bramce przeciwnika po kontratakach. Radłovia  grając w przewadze dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki. Goście swój cel osiągnęli w 85 min spotkania. W dobrej sytuacji znalazł się Kamil Micek, ponownie wyprowadzając drużynę z Radłowa na prowadzenie 1:2. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę w szeregach gości obejrzał Dominik Szara i oba zespoły kończyły mecz w „10”. LKS Ładna w końcówce spotkania starała się strzelić bramkę wyrównującą, jednak wynik w tym meczu już się nie zmienił.
LKS Ładna 1:2 LUKS Radłovia Radłów

KS Pogoria Pogórska Wola na własnym boisku podejmowała WKS Siemiechów. Goście na mecz do Pogórskiej Woli przyjechali w 9-osobowym składzie, stawiając w roli murowanego kandydata do zwycięstwa zespół gospodarzy. KS Pogoria Pogórska Wola od początku ruszyła do zdobywania bramek w tym spotkaniu. W 6 min spotkania bramkę strzelił Grzegorz Pytel, otwierając wynik spotkania. W kolejnych minutach gospodarze dążyli do zdobywania kolejnych bramek. W 13 min niefortunną interwencję we własnym polu karnym zanotował Patryk Kubicz, strzelając bramkę samobójczą i podwyższając tym samym prowadzenie Pogorii na 2:0. W 27 min kolejną bramkę dla gospodarzy strzelił Marek Starzec. W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie gospodarze skrupulatnie wykorzystali przewagę, zdobywając kolejne bramki w meczu. W 80 min Bartosz Wołkowicz zdobył bramkę na 5:0, a w 85 min wynik spotkania ustalił Dominik Barnaś, pieczętując tym samym okazałe zwycięstwo gospodarzy.
KS Pogoria Pogórska Wola 6:0 WKS Siemiechów

KS Łękawica w meczu wyjazdowym podejmowała LKS Wierzchosławice – Ostrów. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych. W 15 min bramkę strzelił Patryk Wajda, otwierając wynik spotkania. W kolejnych minutach zespoły dążyły do zdobywania bramek, zawodziła jednak skuteczność. W 39 min klub z Łękawicy ponownie zaatakował. Drugą bramkę w spotkaniu strzelił Patryk Wajda, ustalając wynik do przerwy 0:2. W drugiej odsłonie rywalizacji trenerzy przeprowadzili szereg zmian w swoich drużynach. W 72 min wprowadzony w drugiej połowie Sebastian Gębala zdobył kolejną bramkę dla gości na 0:3. W końcowych fragmentach rywalizacji wynik spotkania nie uległ zmianie.

LKS Wierzchosławice - Ostrów 0:3 KS Łękawica

W tabeli klasy okręgowej LUKS Skrzyszów pozostaje na 4 miejscu, LKS Ładna spadła na 7 lokatę,  a LKS Szynwałd na 10 pozycję. W tabeli klasy A KS Pogoria Pogórska Wola awansowała na 5 miejsce, natomiast w rozgrywkach klasy B KS Łękawica pozostaje na 5 lokacie.