Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 16 kolejka klasy okręgowej.

LKS Szynwałd w meczu wyjazdowym podejmował KS Nową Jastrząbkę – Żukowice. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W 13 min KS NJŻ przeprowadziła akcję prawą stroną boiska, zawodnik gospodarzy dośrodkował piłkę w polę karne, a futbolówkę do bramki z najbliższej odległości skierował Maksymilian Starzyk, otwierając wynik spotkania 1:0. W 39 min akcję lewą stroną boiska przeprowadził Kamil Kasprzykowski, oddał strzał na bramkę gości zza pola karnego, lecz skutecznie w bramce interweniował Kacper Zapała. W 43 min groźny strzał z rzutu wolnego oddał Hubert Król i kolejną świetną interwencję w bramce zaliczył Kacper Zapała. W 45 min w polu karnym LKS Szynwałd wślizgiem interweniował obrońca gości Szczepan Kantor, wybijając piłkę. Rozpędzony zawodnik gospodarzy wpadł w interweniującego obrońcę i sędzia w tej sytuacji zdecydował się podyktować rzut karny. Do piłki podszedł Patryk Maciosek, zamieniając „11” na bramkę 2:0. W drugiej odsłonie LKS Szynwałd ruszył do odrabiania strat. W 49 min faulowany w polu karnym gospodarzy był Kamil Kantor i sędzia podyktował kolejną „11”. Do piłki podszedł sam poszkodowany, zamieniając rzut karny na bramkę 2:1. W kolejnych minutach gospodarze szybko odpowiedzieli. Zawodnicy KS NJŻ w 52 min na jeden kontakt rozegrali piłkę w polu karnym gości. Na czystej pozycji znalazł się Rafał Kozioł, który podwyższył prowadzenie, 3:1. LKS Szynwałd starał się odpowiedzieć. W 54 min kolejną dobrą sytuację miał Kamil Kantor, lecz w ostatnim momencie skutecznie interweniował obrońca gospodarzy. W 56 min szybką akcję prawą stroną przeprowadził Patryk Dydyk, zdobywając kolejną bramkę dla gospodarzy 4:1. W 70 min kolejną skuteczną akcję lewą stroną przeprowadzili gospodarze. Piłka trafiła do Huberta Króla, który podwyższył prowadzenie. W końcowych fragmentach spotkania KS NJŻ zadała kolejne 2 ciosy. W 86 min piłkę w siatce umieścił Maksymilian Starzyk, a wynik spotkania w 90 min ustalił Rafał Kozioł.
KS Nowa Jastrząbka – Żukowice 7:1 LKS Szynwałd

LUKS Skrzyszów przed własną publicznościom podejmował Gosłavię Gosławice. Pierwszą dogodną sytuację w meczu mieli goście. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Józef Wróbel, dośrodkował piłkę w pole karne pod nogi Dawida Cicha, lecz piłka po uderzeniu napastnika gości nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Tomasza Dudziaka. W 9 min kolejny atak przeprowadzili goście. Mateusz Kozdęba wycofał piłkę na 16 metr do Dawida Zyguły, który oddał groźny strzał na bramkę, lecz skutecznie na linii bramkowej interweniował Tomasz Dudziak. W 33 min blisko bramki gości piłkę odebrał Adam Dudziak, dograł futbolówkę do Krystiana Kozioła, jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła lewy słupek bramki. W 37 min LUKS Skrzyszów przejął piłkę na połowie przeciwnika. Krystian Kozioł zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Jakuba Twardego, piłka jednak po Jego strzale nie znalazła drogi do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie w 53 min goście wyprowadzili groźny kontratak, jednak niecelny strzał oddał Dawid Cich. W 59 min piłkę w pole karne gości groźnie dośrodkował Dawid Czarnik, lecz w zamieszaniu w polu karnym skutecznie interweniował obrońca gości. W 60 min groźny kontratak wyprowadziła Gosłavia, strzał w światło bramki oddał Dominik Kwater, lecz po raz kolejny skutecznie interweniował Tomasz Dudziak. W 65 min do bezpańskiej piłki w polu karnym gości dopadł Krystian Kozioł, który został sfaulowany przez Roberta Pawłowskiego i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jarosław Stańczyk i pewnym strzałem pokonał bramkarza, otwierając wynik spotkania 1:0. W kolejnych minutach goście starali się doprowadzić do wyrównania. W 74 min strzał zza pola karnego oddał Michał Kwater, lecz piłka minęła światło bramki. W 89 min goście mieli rzut karny w okolicy pola karnego gospodarzy. Piłka jednak po uderzeniu zawodnika Gosłavii poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 95 min goście w ostatniej akcji meczu ruszyli z kontratakiem, lecz skuteczną interwencję wślizgiem na połowie boiska zanotował, Mateusz Reczek a po chwili sędzia zakończył spotkanie.
LUKS Skrzyszów 1:0 Gosłavia Gosławice

LKS Ładna przed własną publicznościom podejmowała lidera Tarnowskiej Klasy Okręgowej Łęgovię Łęg Tarnowski. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. W 5 min spotkania bramkę zdobył Mikołaj Sypek, otwierając wynik spotkania 0:1. W kolejnych minutach gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania. W 23 min w szeregach gospodarzy czerwoną kartką ukarany został Tomasz Paproch i LKS Ładna musiał kontynuować grę w osłabieniu. Mimo utraty zawodnika LKS Ładna jeszcze w pierwszej połowie doprowadziła do wyrównania. W 43 min piłkę w bramce umieścił Maciej Smagacz, ustalając wynik do przerwy 1:1. W drugiej połowie trenerzy przeprowadzili szereg zmian w swoich zespołach. Po zmianie stron skuteczniej zaatakowali przyjezdni. W 77 min bramkę zdobył Mikołaj Sypek, wyprowadzając Łęgovię Łęg Tarnowski na prowadzenie 1:2. W końcowych fragmentach spotkania LKS Ładna nie mając nic do stracenia, starała się odwrócić losy rywalizacji. W 85 min LKS Ładna za sprawą wprowadzonego parę chwil wcześniej na boisko Jakuba Płaczka doprowadziła do wyrównania 2:2. Zdobyta bramka w końcówce spotkania podziałała mobilizująco na gospodarzy którzy „poszli za ciosem”. W doliczonym czasie gry piłkę w siatce umieścił Jakub Trzpis, zapewniając zwycięstwo gospodarzom w ostatnich fragmentach spotkania.
LKS Ładna 3:2 Łęgovia Łęg Tarnowski

KS Pogoria Pogórska Wola przed własną publicznościom podejmowała Pogórze Pleśna. Pierwsza połowa lepiej rozpoczęła się dla gości. W 20 min goście wyprowadzili szybki atak na bramkę Michała Nowickiego. W dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Kacper Burnat, który otworzył wynik spotkania 0:1. W kolejnych minutach goście „poszli za ciosem”. W 27 min piłkę do bramki skierował Konrad Gut, podwyższając prowadzenie 0:2. W kolejnych minutach gospodarze nie mając nic do stracenia, ruszyli do odrabiania strat. W 43 min groźny strzał oddał Wojciech Olszówka. Do piłki odbitej przez interweniującego bramkarza jako pierwszy „dopadł” Michał Aksamit zdobywając bramkę kontaktową 1:2. W drugiej odsłonie gospodarze nie mając nic do stracenia, starali się doprowadzić do wyrównania. Pierwszą dogodną sytuację do wyrównania miał Marcin Hebda, lecz piłka po strzale głową nie znalazła drogi do bramki. W końcowych fragmentach spotkania Dariusz Kulas ruszył do ataku. Ofensywny zawodnik gospodarzy oddał groźny strzał na bramkę, lecz skuteczną interwencję w bramce zanotował Karol Czermak. W ostatnich minutach spotkania wynik nie uległ zmianie.
KS Pogoria Pogórska Wola 1:2 Pogórze Pleśna

W tabeli klasy okręgowej LUKS Skrzyszów pozostaje na 4 miejscu, LKS Ładna awansowała na 5 pozycję, natomiast LKS Szynwałd spadł na 8 lokatę. W rozgrywkach A klasy KS Pogoria Pogórska Wola spadła na 6 miejsce w ligowej tabeli.